Pytania i odpowiedzi które ułatwią wybór oraz korzystanie z naszych produktów:

Zanim kupisz.

Jakie zapięcie Casco wybrać?
zapięcie casco v1 Zapięcie dwuprzyciskowe - Casco V1
zapięcie casco v2 Zapięcie trzyprzyciskowe - Casco V2
Jeżeli używamy paska o klasycznej konstrukcji -NEO C wygodniejsze są zapięcia casco v.2 ponieważ wystarczy przepiąć zabezpieczenie by móc z niego skorzystać. W pozostałych przypadkach lepszym rozwiązaniem jest casco v.1 ze względu na wygodniejsze odpinanie, 2 przyciski wypinające. Paski casco v.1 dostępne są w zestawie z każdym paskiem typu ‚sling’ i należy je stosować obok zasadniczego mocowania aparatu. W modelach Corio pasek Casco jest wykonany ze skóry a za jego mocowanie odpowiada 4cm stalowy karabińczyk.
Czy muszę 'coś' dokupić wybierając pasek typu 'sling'
Nie, każdy zestaw jest kompletny i przystosowany do pracy, jeżeli wybierasz zestawy przeznaczone dla 2 body będą one posiadały mocowania również dla 2 body. Jeżeli posiadasz trzeci aparat i chciałbyś mieć do niego dodatkowe elementy napisz składając zamówienie lub zapytaj się sprzedawcy.
PROFI czy Promax jakia jest pomiędzy nimi różnica, co wybrać?
zapięcie Profi Zapięceie PROFI jest modelem zapięcia którego mocowanie jest zrealizowane poprzez metalowy karabińczyk.
zapięcie Promax Zapięceie PROMAX jest modelem zapięcia którego mocowanie jest zrealizowane poprzez specjalnie zaprojektowaną kostkę z mechanizmem blokującym.
Praktycznie każdy model naszych pasków typu 'sling' z wyjątkiem Corio występuje z dwoma rodzajami mocowania aparatu, Profi lub Promax. Jeżeli korzystasz z bracketów klatek do aparatów innych elementów posiadających otwory umożliwiające doczepienie aparatu lepszym rozwiązaniem będzie zapięcie Profi. Dzięki karabińczykowi będziesz w stanie szybko dopiąć się do posiadanego sprzętu. W przeciwnym razie szybsze i wygodniejsze jest zapięcie Promax. Istnieje również możliwość dołożenia do taśmy przy zapięciu Promax karabińczyka co umożliwi doczepienie się do otworu w posiadanym sprzęcie.
Czy taśmy podramienne znajdują się w zestawie?
tasmy plusTak taśmy podramienne znajdują się w zestawach. Wyjątkiem sa paski SLS oraz modele CORIO gdzie konstrukcja uniemożliwia ich zastosowanie lub jest elementam zbędny.
Klamry FX?
klamra FXKlamry FX są elementami dostępnymi osobno nie znajdującymi się w zestawie. Wysyłane są rozpięte tak by ułatwić montaż na taśmie paska bez jego 'rozplatania'.

Po dokonaniu zakupu.

Jak dopasować produkt do mojej postury?
regulacja długości regulacja długości regulacja długości Wszystkie paski posiadają regulację i umożliwiają dopasowanie paska do postury ciała. Paski poliamidowe typu sling wyposażone są w płaską klamrę stalową. Dzięki specjalnej konstrrukcji gwarantuje ona że taśma nie poluzuje się samoczynnie zmieniając długość paska.
Mam w zestawie kilka taśm z którymi nie wiem co zrobić?
Wiele zestawów posiada dodatkow akcesoria które są przeznaczone do innego skonfigurowania produktu. Nie wszystkie musza być jednocześnie użyte. Dla przykładu w modelu Dual X mamy 2 taśmy podramienne krótkie jedną taśmę klatkową krótką oraz jedną taśmę klatkową długą. Jeżeli mamy spięte dwa naramienniki i używamy krótkiej taśmy klatkowej spinającej naramienniki z przodu, pozostałe trzy są nam w tej konfiguracji zbędne. Jeżeli użyjemy jednego naramiennika Dual X z dopiętą taśmą podramienną drugą taśmą podramienną, krótki pasek klatkowy oraz długa taśma klatkowa są nam niepotrzebne w takim zestawie.
W jaki sposób poprawnie założyć taśmę podramienną?
zamiana taśmy zamiana taśmy zamiana taśmy zamiana taśmy zamiana taśmy Aby zmienić taśmę na inną należy zdjąć zamontowaną i założyć nową w takiej samej orientacji lub odwróconą o 180 stopni.

Wysyłka

Realizacja zamówienia i terminy?
Aby zamówić proodukty zapoznaj się z listą naszych dystrybutorów od których możesz zamówić bezpośrednio ze strony lub ze sklepu stacjonarnego. Zakupu możesz dokonać bezpośrednio z naszej strony poprzez wypełnienie formularza zamówieniowego. Jeżeli produkty są na stanie wysyłka następuje w przeciągu 24 h. W przypadku zamawiania produktów spersonalizowanych np. inny rozmiar torby lub długość paska RP termin realizacji wynosi ok 7 dni roboczych. Zamawiając produkt z własnym logotypem termin realizacji wynosi ok. 14 dni roboczych od momentu wysłania plików do realizacji matrycy.
Sposoby i koszty wysyłki.
Produkty wysyłamy poprzez firmę kurierską DPD, INPOST - kurier, INPOST - paczkomaty, UPS. Pocztą polską realizujemy jedynie wysyłki niepobraniowe małych elementów.

Koszty wysyłki paczki kurierem:

DPD przedpłata - 15,00zł
DPD pobraniowa - 20,00zł
Inpost kurier - 18,00zł
Inpost paczkomat - 12,00zł
UPS przedpłata - 30zł
UPS pobranie - 30zł
Poczta polska - 10,00zł* koperta A5